Banka kredisi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Günümüz koşullarında artan ihtiyaçlara karşı kazanılan gelir seviyesi yeterli gelmemektedir. Bu nedenle her insan fazladan paraya ihtiyaç duyar. Yeni bir ev sahibi olmak, düğün masraflarını görmek, araba almak, tatile gitmek, evine tadilat yaptırmak ve diğer birçok harcama için insanlar kredi başvurusunda bulunurlar. Bankaların bunları göz önünde bulundurması sonucu çok farklı kredi seçenekleri ortaya çıkmaktadır.

Peki kredi alırken nelere dikkat edilmeli?

 1. Öncelikle çok fazla ihtiyaç yoksa kredi alma en aza indirilmeli
 2. Kredi çekmeden önce aylık gelir göz önünde bulundurulmalı ve vadesi ona göre ayarlanmalı
 3. Kredi başvurusu yapılmadan önce tüm bankaların fırsatları araştırılıp faizleri değerlendirilip ona göre banka seçilmeli
 4. Masrafsız kredi yoktur. Bu yüzden tüm faizler ve masraflar göz önüne alınarak seçenekler değerlendirilmeli
 5. Kredilerin maliyetleri hesaplanarak daha avantajlı olana yönelik seçim yapılmalı
 6. Eski kredi borçlarını kapatmak isteyen müşteriler kredi başvurusunda bunu bankaya bildirmeli banka ona göre hareket edecektir.
 7. Öncelikle kredinizin bulunduğu bankaya yeni kredi başvurusu yapılmalı çünkü diğer bankalar kredi üstüne yeni kredi vermeyebilir, kredinizin bulunduğu banka eski kredinize yapılandırma yapabilir.

Konuya Yorum Yaz


2 + 8 =


Toggle This
 • Menü

 • Hakkımızda

  Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

  Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
 • Güncel