Banka Soygunu da Modern Çağa Ayak Uydurdu!

Tüm dünya bankalarının korkulu rüyası siber saldırı son yıllarda iyiden iyiye hız kazandı. Teknolojinin insan hayatının her aşamasına yerleşmesi ve internet üzerinde artan ticaret  modern haydutların da sayılarının artmasına neden oldu. Adı her ne kadar sanal olsa da insanların kayıpları gerçek.  Peki bu hackerler saldırıları nasıl yapıyor?

Sibel saldırıda en çok başvurulan yöntem banka müşterilerinin kredi kartı bilgilerini ele geçirmek. Bankaların sistemlerine sızmak hackerlerin bir diğer yöntemi ve bu biraz daha zorlu bir yöntem. Hackerler bunun için farklı yöntemler deniyor. Her bankanın büyük güvenlik duvarları ile korudukları sisteme giren hackerler milyonlarca müşterinin kart bilgilerine ulaşabiliyor. Hackerlerin çaldıkları kart bilgilerini paraya dönüştürmeleri için tek yapmaları gereken kredi kartı numarası, kartın son kullanma tarihi ve kartın arkasında yazan 3 haneli güvenlik kodunu bilmek.

Peki bankalar ve tüketiciler kendilerini hackerlere karşı nasıl koruyacaklar?

Tüketicilerin  bu durum için çok fazla yapabilecekleri bir şey yok. Fakat hesaplarını sık sık kontrol ederek ve bankadan yapılan her işlem için SMS bildirimi talep ederek hesaplarını kontrol altında tutabilirler. Zaten bankaların sisteminden bilgilere erişilmesi durumunda, bankalar müşterilerinin zararını karşılıyor.

Konuya Yorum Yaz


1 + = 2


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel