Bankalar “bayram kredisi” için kıyasıya yarışıyor!

Bankalar, yakınlaşan Kurban Bayramı sebebiyle tüketicilerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak üzere “bayram kredisi” yarışına girdi.

Bankalar geleneksel bayram kredilerini açıklamaya başladı. Bu bayramda da kampayalar ağırlıklı olarak ‘bayramda ödemesiz’ dönem içeriyor. Hem Kurban Bayramı öncesinde oluşan nakit ihtiyaçlarını hem de okulların yeni açılması nedeniyle eğitim masraflarını da içeren kampanyalarda bankaların kefilsiz, dosya masrafsız, düşük faizli, dönemsel geri ödemesiz, paketler hazırladığı dikkat çekiyor.

Bayram alışverişi, kurbanlık ücreti, tatil, ulaşım ve diğer harcamalar nedeniyle Kurban Bayramı’nda bütçesinin zorlanacağını düşünen tüketiciler, cazip kredi imkanlarını araştırmaya başladı.

Bankaların kredi maliyetleri, vade, faiz ve tahsis ücretlerine göre değişirken, müşterileri “bayramlarda ödemesiz kredi”den vadesi uzatılabilen kredilere kadar pek çok farklı seçenek bekliyor.

İşte bazı bankaların Kurban Bayramı için sundukları kampanyalar şu şekilde:

Türkiye İş Bankası, “Geleneksel Bayram Kredisi” kampanyasıyla bayram öncesi nakit ihtiyacı duyan müşterilerine cazip koşullarla kredi imkanı sağlıyor.

13 Ekim’e kadar geçerli olacak kampanya ile serbest meslek sahipleri, ücretli çalışanlar ve emekliler, her türlü ihtiyaçları için uygun faiz oranları ve 36 aya varan vadelerle 50 bin TL’ye  kadar kredi imkanlarından yararlanabilecek.

Banka, ayrıca kampanya kapsamında müşterilerine yüzde 0,95 faiz ve 25 lira tahsis ücretiyle 12 ay vade ve 5 bin liraya kadar kredi sunuyor.

Garanti Bankası, Kurban Bayramına özel kredi kampanyası ile 9 ay vadeli 3 bin lira tutarındaki krediyi yüzde 0,95 faiz oranıyla kullandırıyor. Bu kampanya kapsamında kredinin dosya masrafı için is sadece 15 lira talep ediliyor.

Kampanya kapsamında en fazla 100 bin lira ve 36 aya kadar kredi kullanılabilecek tüketiciler, ihtiyaç duymaları halinde kredilerinin vade ve taksitlerini değiştirip ya da ek kredi alabiliyor.

VakıfBank da Kurban Bayramı ve okul dönemi öncesi nakit ihtiyacı olanlara yüzde 0,89’dan başlayan faiz oranları ve 36 aya varan vade seçenekleriyle 50 bin liraya kadar kredi kullanma fırsatı veriyor. Her keseye uygun ödeme alternatifleri bulunan kampanya kapsamında, 3 aydan 36 aya kadar değişen vadelerde geri ödeme imkanı bulunuyor.

“Bayramlarda ödemesiz kredi” kampanyası

DenizBank ise müşterilerinin bayram aylarında taksit ödemekte zorlandıklarını düşünerek “bayramlarda ödemesiz kredi” kampanyası ile öne çıkıyor.

Söz konusu kampanya kapsamında 3 yıl vadeli kredi alan bir DenizBank müşterisi, bayramlarda taksit ödememe alternatifini seçtiğinde 2017 yılına kadar bayram aylarında taksit atlatma fırsatına sahip oluyor.

Akbank müşterileri de ihtiyaç kredisinde avantajlı bayram kampanyası kapsamında 3 yıl vadede aylık 90 lira taksitle 2 bin 500 lira kredi kullanabiliyor. Banka, aynı zamanda müşterilerine kredi taksit ödemelerini 3 ay erteleme fırsatı veriyor.

Yapı Kredi’de kredi günde sadece 10 TL

Yapı Kredi müşterileri, 15 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında günde 10 lira ödeyerek, nakit ihtiyaçlarını masrafsız 9 bin lira bireysel ihtiyaç kredisi ile giderebiliyor. 10 bin liraya kadar 36 aya varan taksitlerle kullanılabilen bireysel ihtiyaç kredi kampanyasından yararlanmak isteyenler, SMS ile “Bireysel (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık net geliri” yazıp “4411”e mesaj atarak başvuru yapabiliyor.

Finansbank dosya masrafı almıyor

Finansbank, Kurban Bayramı için dosya masrafsız kredi sunuyor. Kampanyada faiz oranı yüzde 1.15’ten başlarken vade 36 aya kadar artıyor.  Finansbank, tüketicilerin bayramın gelmesiyle artan ihtiyaçlarını karşılamak için nakit arayışına girdiğini, onların da Kurban Bayramı’nda müşterilerinin bütçelerini rahatlatmak için uygun faiz oranlı, dosya masrafsız Bayram Kredi hayata geçirdiğini belirtiyor.

ING’de taksit 99 TL’den başlıyor

ING Bank, Kurban Bayramı öncesinde, ayda 99 TL’den başlayan taksitlerle 7 bin TL ihtiyaç kredisi imkanı sağlıyor. Özel kredi paketinde ödemeler ilk sene 99 TL, ikinci ve üçüncü senelerde 345 TL eşit taksitli olarak ödenebilecek. ING Bank daha fazla nakit ihtiyacı olan müşterileri için ise, KKB Risk Raporu skorlarına göre belirlenen ve aylık yüzde 1.09’dan başlayan faiz oranlarıyla 100 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanma imkanı da sunuyor.

Konuya Yorum Yaz


2 + 8 =


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel