Bankaların Yeni Gelir Kaynağı Nakit Avans Ücreti

Bankalar sunmuş oldukları hizmetlerden çeşitli ücretler almaktadırlar. Ancak bankalar tarafından kredilerde alınan dosya masraflarının artık yargı kararları ile geri alınabiliyor olması bankaları harekete geçirdi ve bu konuda bankalar yeni bir gelir kaynağı ortaya çıkardılar. Şimdiye kadar kredi kartından nakit avans çekimi nedeniyle uygulanan nakit avans ücreti artık bankaların yeni gelir kapısı olarak görünüyor. Çünkü bu ücret sayesinde insanlara verdikleri kredilerde hizmet karşılığı bir ücret kesildiğini ve bu nedenle kesilen bu ücretin iade edilmesinin mümkün olmadığını düşünen bankaların tümü bu masraf kalemine yönelmiş durumdadır.

Kredi kartlarından nakit para çekme imkânı son derece güzel bir imkândır. Çünkü hiç paranız olmadığı halde bankanızın ATM cihazına gidip burada kredi kartınız aracılığıyla nakit avans çekebilirsiniz. Ancak çektiğiniz nakit avans ücretinin normalden çok fazla olduğunu bilmeli ve buna göre nakit avans yöntemine başvurmalısınız. Pek çok banka tarafından önemli bir gelir kaynağı olarak görülen bu uygulamanın yaygınlaştırılarak bankaların sundukları diğer hizmetlere de yansıtılacağı konuşulmaktadır.

Dolayısıyla artık bankalardan aldığımız her hizmet karşılığında nakit avans ücretinde olduğu gibi belirli bir bedel ödemek zorunda kalabiliriz. Tabi bu durumda olan yine gariban vatandaşa olacak ve para onun cebinden çıkacak zengin banka sahiplerinin cebine girecektir. Bankalara getirilecek denetimlerin sıkılaştırılması ve cezaların artırılmasıyla bu durumun önüne geçilebileceğini ümit ediyorum.

Konuya Yorum Yaz


4 + 3 =


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel