Ekspertiz raporunda bulunması gerekenler nelerdir? Yanlış ekspertiz raporunda neler yapılması gerekir?

Ekspertiz raporu alınacak ev için önemli bir konu olduğundan rapor hazırlanırken birçok noktaya dikkat edilmelidir. Ekspertiz evin değerini belirlemek için bulunacağından elinden geldiğince her noktaya dikkat eder. Düzgün bir ekspertiz raporunda alınacak gayrimenkulün açık adresi, binanın kaç yaşında olduğu, imar durumu, fiziki özellikleri, gayrimenkul alanı, ulaşım durumu ve binanın alt yapı özellikleri bulunmalıdır.

Eksper sadece alınacak gayrimenkulün kendisine bakmaz, çevresi fiziki özellikleri, bulunduğu mevki, itibarı ve daha birçok özelliğine bakarak evin değeri hakkında bir kanıya varır ve değerlendirmelerini hazırlayarak bir rapor halinde sunar. Yanlış olduğunu ya da eksik olduğunu düşündüğünüz ekspertiz raporu için bankaya ya da ekspertizlere dava açabilir raporun iptal edilmesini isteyebilirsiniz. Yanlış ekspertiz raporunda düşük kredi çıkabiliyor ve bu yüzden almak istediğiniz gayrimenkulü almada sıkıntı yaşayabiliyorsunuz. Bu durumda dava sonucunda tüketici eğer haklı bulunuyorsa mahkeme tarafından görevlendirilen bir ekspertiz gayrimenkulü tekrar incelemek için gönderilir. Yeni eksper yeni bir rapor hazırlayarak raporu sunar.

 

Konuya Yorum Yaz


− 1 = 0


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel