İstenirse kredi kartı aidatı ödenmeyecek!

Bankalar hakkında tüketiciler tarafından en çok şikayet edilen konulardan olan kredi kartı aidatı, hesap işletim ücreti ve kredi dosya masrafları başvuruları Tüketici Hakem Heyetlerinde sistemlerin aksamasına neden oldu.

Tüketici Hakem Heyetlerinin daha önce üç ay olan maksimum karara bağlama zamanı, 28 Mayıs 2014 tarihinde yürürlüğe giren yeni Tüketici Kanunu ile 6 aya uzatılmasına ve heyette görev yapan eleman sayısının yükseltilmesine rağmen, pek çok Tüketici Hakem Heyeti kendilerine gelen başvurulara bir yıl sonrasına tarih vermeye başladı.

“KREDİ KARTI AİDATI ÖDEMEYEBİLİRSİNİZ”

Tüketici Sorunları Derneği Genel Başkanı (TÜSODER) Aydın Ağaoğlu, hak arama süresi olan on yıllık zaman zarfında yaklaşık 75 milyon kişinin Tüketici Kredisi kullanmış olduğunu ve an itibarıyla 57 milyon adetin üzerinde kredi kartından üyelik bedeli alınmaya devam edildiğine dikkati çekerek “Aslında tüm kredi kartı kullanıcıları 28 Mayıs 2014 tarihinden sonra kredi kartı aidatı ödemek zorunda değillerdir, bunun için tek yapmaları gereken ise, kredi kartını kullandığı bankanın Müşteri Hizmetleri telefonunu arayarak aidatsız kart talebinde bulunmalarıdır. Yasal mevzuata göre, bankaların Müşteri Hizmetleri’ni yürüten çağrı merkezleri yapılan görüşmeleri kayıt altına almak ve bir yıl süre ile muhafaza etmek zorundadırlar” dedi.

 

Konuya Yorum Yaz


+ 2 = 10


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel