Kredi çekecekler yılbaşını bekleyin!

Anadolubank Genel Müdür Yardımcısı Recep Atakan, piyasa faizindeki düşüşün 2015 başında kredi faizlerine indirim olarak yansımasını beklediklerini belirtti.

Anadolubank Genel Müdür Yardımcısı Recep Atakan, piyasa faizindeki düşüşün sektöre etkisini değerlendirdi. CNBC-e’deki Son Baskı programında konuşan Atakan, faizlerdeki düşüşün yeni yılın başlarında kredi faizlerine yansıyabileceğini belirterek şunları kaydetti:

“Geçen sene Mayıs ayında ABD’nin çkış söylemine geçmesi kadar önemli bir dönemeçteyiz. Yakın dönemde global büyüme endişelerini ABD’nin de gözetmesi kısmı faizlerde yönü değiştirdi. Ekonomilerden sıkıntı sinyalleri geliyor. Tüm dünyada düşük büyüme sendromunun fiyatlanması başladı. Türkiye de dahil faiz hadlerinin düşmeye başladığını görüyoruz. Temel sebep büyüme. Mevduat ve kredi faizlerine de 2015’in başlarında yansımasını bekliyoruz. Kısa vadeli kredi faizlerinin etkilenmesi Ocak ayını bulur.”

Volatilitesi bol bir yıla girildiğini söyleyen Atakan, merkez bankalarının bol sözlü müdahale yapacağı bir sene olacağını belirtti.

Konuya Yorum Yaz


8 − = 1


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel