This domain has recently been listed in the marketplace. Please click here to inquire.

spamcheckr.com

Kredi Geçmişinde Problem Olan Kişiler Kredi Kullanabilir mi?

Bankaların müşteri değerlendirme kriterleri kendi içlerinde farklılar içerebilir. Bir bankadan olumsuz yanıt alan tüketici, diğer bir bankadan olumlu yanıt alıp, kredi kullanabilir.

Her T.C. vatandaşının kredi geçmişi Kredi Kayıt Bürosu’nda (KKB’de) saklanmaktadır. Bankalar kredi kullanmak isteyen kişinin TC Kimlik numarası ile Kredi Kayıt Bürosu’ndan sorgulamasını yapar. Elde ettiği bilgiler doğrultusunda kendi kredi politikasındaki değerlendirmeleri  de birleştirerek bazı matematiksel hesaplamalar yapar ve kişiye özel oluşan kredi notu ile kişinin kredi kullanıp kullanamayacağına karar verir.

Kredi notu yüksek, banka deyişiyle riski düşük müşteri her bankanın istediği müşteri profilidir. Ödenmemiş krediler, kredi kartları, çek-senet protestoları tüketicinin kredi notunu düşürür.

Bu kriterler doğrultusunda, kredi notunuzu mümkün olduğu kadar yükselterek kredi başvurusu yaparsanız, bankalar nezdinde kredi kullanabilme şansınız gittikçe yükselecektir.

Konuya Yorum Yaz


8 − = 4


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel