Kredi kartı kullananların dikkatine!

Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, tüketicileri, dolandırıcıların bankalardan dosya masrafı ve yıllık kart aidatlarını geri alma aşamalarındaki tuzaklarına düşmemeleri konusunda uyardı. Çakar, tüketicilerin bankacılık ve diğer konular hakkındaki şikayetlerini THD genel merkez ve şubelerine bizzat başvurarak yardım istemelerini önerdi.

Çakar, yazılı açıklamasında, tüketicilerden yeni bir dolandırıcılık yöntemine karşı dikkatli olmalarını istedi.

Dolandırıcılığın yöntemler değişse de devam ettiğini belirten Çakar, kötü niyetli kişilerin banka aidatı ve yıllık kart aidatlarını geri alma vaadiyle tüketicilerin kredi kartı numaralarını aldıklarını, daha sonra bu kartlardaki parayı çekerek tüketicileri dolandırdıklarını bildirdi.

Çakar, “Tüketiciler bankalardan dosya masrafı ve yıllık kart aidatlarını geri alma girişimlerinde dolandırıcıların tuzağına düşmesinler. Tüketiciler bu ve benzeri durumlarda dikkatli olsunlar. Bankacılık ve diğer konular hakkındaki şikayetleri için THD genel merkez ve şubelerine başvurarak yardım istesinler” diyerek önerilerde bulundu.

Konuya Yorum Yaz


3 × 3 =


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel