Kredi Kartı Kullanıcıları Faizden Nasıl Etkilenmez?

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu kredi kartı faizleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Aydın Ağaoğlu’nun yaptığı açıklamada; “kredi kartı kullanıcıları faiz artırımına ilişkin bildirim tarihinden itibaren en geç 60 gün içinde tüm borcunu ödeyip kredi kartını kullanmaya son verdiği takdirde faiz artışından etkilenmez” dedi.

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Merkez  Bankası’nın (TCMB) Resmi  gazete’de yayımlanan tebliğine göre artık kredi kartı  faizlerinin tüketici kredisinin faiz oranlarına göre değişkenlik göstereceğini  söyledi. Bu sayede kredi kartı faizleri de tüketici kredisi faizlerine bağlı olarak değişebilecek.

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu “Lira cinsinden kredi kartı işlemlerinde  uygulanacak aylık azami akdi faiz oranıyla ihtiyaç kredisi aylık faiz oranı yüzde  1,15 ve yüzde 1,59 aralığında ise yüzde 2,02, yüzde 1,59’dan büyük ise ihtiyaç  kredisi aylık faiz oranına 43 baz puan eklenmesiyle bulunan oran yüzde 1,15’ten  küçük ise ihtiyaç kredisi aylık faiz oranına 87 baz puan eklenmesiyle bulunan  oran olarak belirlenecek” dedi.

Konuya Yorum Yaz


+ 5 = 14


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel