Kredi kartı kullanımı artıyor!

Türkiye’de kişi başı kredi kartı harcamalarında Kırıkkale birinci sırada yer aldı. Ağustos ayında kredi kartı ile kişi başına en fazla harcama yapan il 1.092 TL ile Kırıkkale olurken, 1.070 TL ile Muğla 2. ve 1.031 TL ile Batman 3. sırada yer aldı.

Bankalar arası kart merkezi (BKM) verilerinden derlenerek yapılan analize göre Ağustos ayında kart başına en düşük harcamayı yapan il 223 TL ile Ardahan olurken, bu ili 233 TL ile Hakkari ve 265 TL ile Kars takip etti.

Bulunan bu sonuçlara göre sosyo – ekonomik gelişmişlik sıralamasında ilk grupta yer alan şehirlerden sadece Muğla ilk üç arasında yer alırken, gelişmişlik sıralamasında birinci sırada yer alan İstanbul kişi başına düşen kredi kartı harcamalarında 987 TL ile beşinci sırada yer alırken, Ankara, İzmir ve Bursa gibi iller ilk on sırada yer alamadı. Dolayısıyla gelişmişlik kriterleri ile kredi kartı kullanımı arasında bir ilişki kurulamazken; gelişmişlik sıralamasında 71. sırada yer alan Kırıkkale kredi kartı harcamalarında birinci, 70. Sırada yer alan Batman üçüncü sırada yer aldı.

Konuya Yorum Yaz


9 − = 3


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel