Kredi kartı kullanırken nelere dikkat edilmeli

Kredi kartları günlük hayatımızı kolaylaştıran, para olmadığında alışveriş yapacağımız ve ihtiyaçlarımızı karşılayacağımız bir araç olsa da büyüsüne kapılıp fazla kullanımından kaçınmamız gereken bir şeydir. Ne kadar engel olmaya çalışsak da iyi niyetlerle aldığımız kredi kartları zamanla yapılan kötü harcamalar sonucu kabusumuz haline gelmektedir. Gelirden çok giderin olmaya başladığı durumlarda kredi kartına yüklenilmesi ve fazla borç yapılması insanların belini büker hale gelmiştir.

Kredi kartlarını madem kullanıyoruz o halde dikkat etmemiz gereken noktaları unutmamamız gerekir. Bunlar neler bir bakalım:

 1. Kredi kartı limiti ne kadar fazla olsa da gelire yönelik harcama yapılmalı.
 2. Kart borcunun son kullanma tarihine kadar ödenmesi bankadaki kredi notunuz açısından önemlidir.
 3. Ödemede zorlanılmaması için kredi kartlarının hesap kesim tarihlerine göre harcama yapmak önemlidir. Birden fazla kart varsa hesap kesim tarihleri birbirine göre ayarlanmalıdır.
 4. Kredi kartı borcunun tamamının ödenemediği durumlarda asgarisini ödemek sadece kısa bir süreliğine çözüm yolu olur buna devam edilirse ileride biriken borç sıkıntıya neden olabilir.
 5. Kredi kartı borcunun sürekli asgarisinin ödendiği durumlarda sıkıntı çıkmaması için ihtiyaç kredisine başvurulmalı ve borcun tamamı ödenip harcamalara dikkat edilmeli.

Konuya Yorum Yaz


9 − 9 =


Toggle This
 • Menü

 • Hakkımızda

  Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

  Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
 • Güncel