Kredi kartı ödeme güvencesi nedir?

Herkeste hemen hemen en az bir tane bulunan kredi kartları hayatımızda bize sıkıntılar yaratabilir. Kullanırken zevk alsak da ödemede çoğu insan zorluk çeker. Tabi birde insanların hayatında kötü sürprizlerde olabilir. Kredi kartı ödeme güvencesi yolunda gitmeyen durumlarda kredi kartı borcunuzu öder ve sizi ve yakınlarınızı zor durumda bırakmaz. Kimler için geçerli bu kredi ödeme güvencesi:

–        Bir iş yerinde bordrolu çalışanlar için istem dışı işsizlik olduğunda,

–        Serbest meslekte çalışanların ve devlet memurlarının geçici iş göremezlik durumlarında,

–        Öğrenciler, ev hanımları ve emekliler için kaza veya hastalık gibi durumlar sonucu 7 günden daha fazla süre hastaneye yatma durumunda ileriye dönük taksitleriniz de dâhil son Hesap Özetinizdeki toplam kredi kartı borcunuzu güvence altına alır ve öder.

Kişi tekrar iş buluncaya kadar ve iş başına dönünceye ya da iyileşinceye kadar geçen sürede, kredi kartı borçlarının büyümesini önler. Ayrıca Kredi Kartı Ödeme Güvencesi, bir yaşam sigortasıdır. Sigorta süresince olası bir yaşam kaybı veya tam ve daimi maluliyet durumunda da kredi kartı borcunuz yakınlarınızı mağdur etmemek için güvence altına alınmış olur. Her banka müşterilerine bu hizmeti sunmaktadır. Kart sahibi olduğunuz bankaya danışarak bu konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Konuya Yorum Yaz


2 × 6 =


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel