Kredi kartı sahipleri, bu aramaya dikkat!

Dolandırıcılar, 0212912023* numaralı telefonla ulaştıkları rastgele kişilere bankadan aradıklarını söyleyerek “Kredi kartınız sigortalanmış, sigorta iptalini gerçekleştirerek, ücreti kartınıza iade edebiliriz” diyerek kullanıcının bilgilerini ele geçiriyor ve kartlardan harcamalar yapıyor. Vatandaşlar ise kendilerine ulaşan onay mesajları için bankayla görüştüklerinde dolandırıldıklarını fark ediyorlar.

ŞEYTANIN BİLE AKLINA GELMEZ!

Dolandırıcılar, kredi kartlarına uygulanan sigortanın iptali için aradıkları vatandaşları “Sigorta ücretini iptal ediyoruz, kartınıza iade edebiliriz” diyerek kandırıyorlar. Kart bilgilerini veren kullanıcılar görüşmeleri bitmeden kartlarından çeşitli harcamalar yapıldığını bildiriyor. Oysa bankalar asla kullanıcıların özel bilgilerini istemez… Bankadan aradığını belirten ve kart bilgilerinizi talep edenlere bilgi paylaşımında asla bulunmayın.

“950 LİRA HARCAMA YAPTILAR”

Kartına ücret iadesi yapılacağını zannederek bilgilerini paylaşan aboneler harcama yapıldığını belirtiyor. Görüşmelerin devam ettiği sıralarda alışveriş sitelerinden harcamaya dair onay mesajı aldıklarını, bankalarla görüştükten sonra da dolandırıldıklarını anladıklarını ilettiler.

“BANKADAN ARANDIĞI ZAMAN KART NUMARASI İSTENMEZ”

Bankalar, vatandaşların kart bilgilerini hiç kimseye vermemeleri konusunda uyarıyor. Bankalardan arayan yetkililerin asla kredi kartı numarasını sormayacağını unutmayın.

“BEN DOLANDIRILDIM ARTIK HERKES DİKKAT ETSİN”

“Geçen gün 0212912023* numaraları telefondan arayan şahıs kredi kartımın olduğu bankanın özel sigortacılık görevlisi olduğunu söyledi. Kartım için sigorta yapıldığını, ancak iptal edeceklerini ve ücreti kartıma iade edeceklerini söyledi. Kart bilgilerimi istediğinde ben de verdim. Ne bileyim dolandırıcı olduklarını. Bilgilerimi aldı bana mesaj geldi “950 lira tutarındaki alışverişi onaylıyor musunuz?” diye. Şifre geldi ben de hemen kapatıp bankayı aradım. Dolandırıcı olduğunu söylediler. Ödemeyi tamamlamadım ve rica ediyorum, bundan sonra herkes dikkat etsin. Bu telefon numarasını ve şahısları şikayet edeceğim her yola başvuracağım.”

Konuya Yorum Yaz


2 × = 6


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel