This domain has recently been listed in the marketplace. Please click here to inquire.

spamcheckr.com

Kredi Kartı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kredi kartı kullanırken hangi unsurlara dikkat etmeniz gerektiğini önceki yazılarımızda belirtmiştik. Ancak kredi kartı kullanımı kadar önemli olan diğer bir karar unsuru daha var: Kredi Kartı Seçimi. Kredi kartı kullanarak bütçenizi kontrol altına almak, ihtiyaçlarını karşılamak istiyorsanız, hangi kartın size daha uygun olduğunu mutlaka önceden araştırmalısınız.

Kredi Kartına İhtiyacınız Var mı?

Öncelikle kredi kartına ihtiyacınız gerçekten var mı diye karar vermelisiniz. Birçok sebebiniz olacaktır ama bu nedenlerin kaçı sizi kart kullanmaya itiyor, bunları önceliklendirmelisiniz. Çünkü kredi kartı kullanımıyla beraber yeni bir bütçe yönetim dönemine gireceksiniz, bunun farkında olarak adımlarınızı atmalısınız. Aylık olarak bir bütçe planı yapmalı ve ödeyebileceğiniz miktarları belirlemeli, harcamalarınızı bu yönde gerçekleştirmelisiniz.

Harcamalarınız Ne Türde?

Kart seçiminde önem vermeniz gereken bir diğer unsur ise harcamalarınızın ne türde olduğudur. Örneğin çok seyahat eden biriyseniz mil biriktiren kartlar sizin için daha uygun olacaktır ya da bir marketin sürekli olarak müşterisiyseniz o markete özel bir kart seçiminde bulunabilirsiniz. Böylelikle hem kredi kartı hem de sadakat kartını birleştirmiş market alışverişlerinizde özel indirim elde etme şansını kazanmış olursunuz. Bu nedenle herkesin tek tip kart kullanması yerine ihtiyaca göre kart seçimi yapması daha doğru olacaktır.

Online Karşılaştırma Platformlarını Kullanın

Kredi kartı seçiminde tüm seçenekleri gözden geçirmelisiniz. Bankaların sunduğu şartları ne kadar iyi bilirseniz karar vermeniz de o kadar rahat olacaktır. Bunun için bankaları karşılaştırabileceğiniz online platformları kullanmaktan korkmayın. Yapacağınız online işlemlerde ayrıca kazanabileceğiniz özel kampanya ve hediyeler bulunmaktadır. Bu yüzden ekstra avantajlarla karşılaşabileceğinizi unutmayın. Öte yandan kredi kartı seçiminden sonra da başvurunuzu internet üzerinden gerçekleştirebilir, oturduğunuz yerden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Konuya Yorum Yaz


2 × = 10


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel