Kredi Kartına 4 Taksit ile Altın!

Altın’da Kredi Kartına 4 Taksit Yapılacak

Altında yeniden taksit dönemi başladı.

Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte yapılan değişiklik ile kuyumculuk sektöründe yeniden taksit dönemi başladı. Yönetmelikte 31 Aralık 2013 tarihinde yapılan değişiklik ile en fazla 9 taksit uygulaması getirilmiş, cep telefonu ve altınla ilgili harcamalar ile yemek, gıda ve akaryakıt harcamalarında taksit yapılamayacağı hükme bağlanmıştı. Yönetmelikte yapılan bu değişiklik ile kuyum harcamalarında 4 takside kadar taksit yapılabilecek ancak uygulamadan kurumsal kredi kartları yararlanamayacak.

HEDİYE ÇEKİNE TAKSİT YOK

Bununla birlikte hediye kartı, hediye çeki gibi somut olmayan ve hizmet içermeyen ürünlerin alışverişinde taksit uygulaması yapılamayacağına yeni düzenlemede yer verildi.

Eski Düzenleme

“(7) Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dahil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemez. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon ve kuyumla ilgili harcamalar ile yemek, gıda ve akaryakıt alımlarında taksit uygulanamaz.

Yeni Düzenleme

“(7) Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemez. Kuyumla ilgili harcamalarda bu süre dört ayı geçemez. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyonla ilgili harcamalarda ve yemek, gıda, akaryakıt ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz.”
“(8) Yedinci fıkranın ikinci ve üçüncü cümlesi kurumsal kredi kartları hakkında uygulanmaz.”

Konuya Yorum Yaz


3 − = 2


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel