Kredi Kartları İle Gelen Tehlike

Son yapılan araştırmalara göre Türkiye’de banka kartı sayısı 160 milyonu geçti. Bu durumun vatandaşlar için tehlikeli olduğunu belirten uzmanlar, vatandaşları uyarıyor.

Son yıllarda banka kartı ve kredi kullanımı hızla artıyor. Bu durumda uzmanlarca tehlikeli olarak görülüyor. Türkiye’de kredi kartı kullanımı nüfusun iki katından fazla. Bu rakamlarda son 1 yılda 6 milyona yakın artış olduğu görülüyor. Türkiye’de son 1 yılda banka kartı sayısı 5 milyon 398 bin 553 adet artarak 102 milyon 898 bin 748’e, kredi kartı sayısı ise 448 bin 383 artarak 57 milyon 116 bin 31’e çıktı.

Artık hiç kimse alışverişlerinde nakit para kullanmıyor. Genellikle para çekme kartı olarak kullanılan banka kartlarının kartlı ödemelerdeki payı ise her geçen gün artıyor. Banka kartları ile Ocak-Eylül 2013’de 16 milyar lira olan ödeme tutarı bu yılın aynı döneminde yüzde 35 büyüdü.

Kredi kartı sayısındaki büyük artış uzmanlara göre bir hayli tehlikeli. Bu artış beraberinde bireysel borçlanmayı da hızla yükseltiyor. Uzmanlar bu durumun vatandaşlar için büyük bir risk oluşturduğunu vurguluyor.

Konuya Yorum Yaz


1 + = 8


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel