Kredi notunuz kaç?

Artık kredi notunuzu öğrenmek için bankaya gitmenize gerek yok, tıklayın öğrenin!

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından, şimdiye kadar bankalardan alınan bireylerin kredi notu ve risk raporu internetten üye olan herkesin görebileceği hale getirildi.

Findeks platformuyla sadece kredi notunuz değil aynı zamanda notunuzun ne anlam ifade ettiği, Türkiye not ortalaması ile karşılaştırmalı olarak gösteriliyor. 1’den 1.900’e kadar verilen notta Türkiye ortalaması 1.400 puan civarında. Artık bu ortalamayı geçenler hem bankalar hem de eş dost arasında itibarlı olarak görülecek.

Bireysel kredi notu ev ve otomobil kiralamadan beyaz eşya alımına kadar kredili hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelirken bazı bankalar da nota göre faiz oranlarını belirleyecekler. Sadece not değil geçmişe dönük not geçmişinin de detaylı olarak görüldüğü Findeks’te aynı zamanda risk raporunuzu da alabileceksiniz. İnternet adresinden üye olunarak girilen Findeks ile artık her ortamda kişinin isteği ile kredi notu görülebilecek.

Çek raporu, çek endeksi, bireysel kredi skoru bilgileri ve risk raporu da Findeks’in içine alınarak ‘izleme, uyarı, not danışmanı ve takipçi’ adıyla 4 yeni uygulama da hizmete girdi. Böylece kişilerin kredi notunda bir gerileme olduğu zaman, kredi taksileri geciktiğinde veya çekinizin arkası yazıldığında sizi uyaracak. Ayrıca not danışmanları size notunuzu yükseltmeniz için öneriler sunabilecek. Söz konusu hizmetler için kullanıcılar 4.5 ila 11 lira arasında bir ödeme yapacak.

Yeni uygulamaya hem internet hem de akıllı telefonlara yüklenen uygulamalarla ulaşmak mümkün. Eğer başka birisi sizin not durumunuzu yani bankalar nezdindeki itibarınızı görmek isterse sizden izin almadan bu işlemi gerçekleştiremeyecek.

Tüm bu bilgileri öğrenmek için www.findeks.com adresindeki forma TC Kimlik Numaranız ile giriş yapmanız yeterli.

 

Konuya Yorum Yaz


1 × 4 =


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel