Kredi skorunu arttırmanın yolları

Bankaların kredi olanaklarından yararlanabilmek için en önemli şart olan kredi skorunun iyi durumda olması başvuru durumunda krediye ret ya da onay gelmesi açısından son derece önemlidir. Bu yüzden kredi skorunu arttırmak ilerde kredi alma konusunda kolaylık sağlayacaktır. Kredi skorunu yükseltmek için neler yapmalıyız:

Bankaların verdiği kredi kartı limitlerini sonuna kadar doldurmayın. Banka ne kadar az harcama yapmışsanız karta o kadar ihtiyaç duymadığınızı ve kredi ödeme konusunda sıkıntı çekmeyeceğinizi görür.

Kredi kartı borcu ya da kredi ödemeleriniz için otomatik ödeme talimatı verin. Unutkanlıktan geç ödenen borç ilerde toplanıp kredi almada sıkıntı yaratabilir.

Kullanılmayan gereksiz kredi kartlarını iptal edin.

Bankalar kredi skorunu hesaplarken tüm kredi ve kredi kartı başvurularınızı kontrol ettiğinden sık sık kredi ve kredi kartı başvurusu yapmış olmanız puanınızı düşürecektir.

Kişi sadece kendi kredisinden değil kefil olduğu kişinin kredisinden de sorumludur. Kefil olunan kişi borcunu ödemede gecikirse bu sizin kredi puanınızı da etkiler. Bu yüzden güvenilir insanlara kefil olun.

Konuya Yorum Yaz


× 9 = 81


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel