Kredi yapılandırma nedir?

İnsanlar çeşitli sebeplerden ihtiyaç ya da konut kredileri alırlar. Alınan kredilerde bakılan en önemli nokta kredinin faiz oranlarıdır. Kimi zaman kişiye uygun faiz oranları olmayabilir ve ihtiyaç zorunluluğundan faizi fazla olan kredileri almak zorunda kalabilirler. Ancak bankaların sunduğu tekrar yapılandırma seçenekleriyle ilerde devam eden kredilerin faizlerinde oynama yapılabilir.

Kredi yapılandırmasının nasıl olduğunu merak edenlere, daha önce bankadan çekmiş olduğunuz kredi borcunu ödemekte zorlanıyorsunuz ve başlangıçta aldığınız kredi taksit ve faizlerini ödemek ağır geliyorsa başka bir bankadan uygun kredi yapılandırma hizmetine başvurabilir bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Böylelikle borcunuz aynı kalır ancak kredi taksit seçenekleri ve faiz oranları yeniden yapılandırılır bu yeni uygulamayla borcunuzu ödemeye devam edersiniz ve diğer bankadaki borcunuz kapanır.

Borç transferi yapılırken dikkat edilmesi gerekenler ise:

 • Önceki kredi faizinizle yenisi arasındaki farka bakın avantajlıysa alın.
 • En az 35-40 puan fark olabilecek şekilde bir yapılandırma kredisi almanız gerekir ki size faydası olsun.
 • Bankaların tanıdığı kredi erken ödeme işlemi için isteyeceği % 2’lik komisyonu da hesaba katmak gerekir.
 • Bütün bunları düzenli bir sıraya koyup tüm bankalardan alınan tekliflerle hareket etmek gerekir.

Konuya Yorum Yaz


1 + = 3


Toggle This
 • Menü

 • Hakkımızda

  Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

  Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
 • Güncel