Krediler ve Biz

Hayat şartlarının giderek daha zor olmaya başladığı ülkemizde insanlar artık neredeyse kredi kartları ve krediler ile geçinmeye başlamışlardır. Güzel bir ev ya da bir araba almak için kredi, mutfak masraflarını karşılamak için kredi kartlarını kullanır hale geldik. Ancak unutulmamalıdır ki gelirlerle orantılı olarak kullanılacak bu kredi ve kredi kartları sizi rahat ettirirken gelirinizle orantılı olmayan harcamalar sizlere sıkıntı yaratabilir.

Kredi kartlarının bankadan bankaya göre değişen farklı faiz oranları vardır. Alışveriş faiz oranı, gecikme faizleri, nakit avans faizleri, işlem ücretleri gibi. Ülkemizdeki bankalar alışveriş için genellikle 2,02 faiz uygularken, gecikme faizleri 2,90’lara kadar da çıkmaktadır. Nakit avanslar genelde alışveriş faizleri düzeyinde devam ederken bankalar nakit avansı teşvik için eski müşterilerine bu oranları düşürmektedirler.

Evimizin büyük ihtiyaçları, tadilat gibi bazı durumlarda kullandığımız ihtiyaç kredileri 0,99’dan başlayarak 1,80’lere kadar ulaşmaktadırlar. İhtiyaç kredileri otuz altı aya kadar vade alternatifine sahiptir. Ev gibi bir gayrimenkul alıyorsak ipotekli krediler kullanılmaktadır ki bunlar ihtiyaç kredilerinden biraz daha yüksek ancak vadeleri daha uzundur. Faiz oranları 1,02’den başlayarak yukarı doğru çıkmaktadır.

Bankalar ihtiyaçlarımızın bazıları için özel krediler de sunmaktadırlar. Mesela evlilik kredisi faiz oranları 1,10 seviyelerinden başlayarak vadeye göre yukarı doğru çıkmaktadır. Bayram kredileri, eğitim kredileri, tatil kredileri gibi daha pek çok kredi bankalar tarafından bilahare sunulmaktadır.

Konuya Yorum Yaz


5 + 9 =


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel