Kredimi Başka Bir Krediyle Kapatmanın Avantajı Var Mı?

Ülkemizde kredi kullananların sayısına baktığımızda son yıllarda epey artışın yaşandığını görürüz. Her sene milyarlarca liralık kredi kullanımı gerçekleşmektedir. Kimisi ufak tefek ihtiyaçları için kredi kullanırken kimileri araba alabilmek için kredi çekmekte, kimisi ise ev sahibi olabilmek için kredi çekmekte.

Peki, kredi kullandıktan sonra kalan borcumu kapatmak için başka bir kredi kullanmanın bana avantajı var mı? Evet var. Ancak bu küçük miktarlı ihtiyaç kredileri için pek uygun değildir. Daha çok büyük miktarda kullanılan krediler için ve ödemesi az yapılan krediler için geçerlidir. Çünkü bankalar krediyi geri ödeme yaptırırken faizlerin büyük miktarını ilk aylarda almaktadırlar. Daha sonraki aylar, özellikle son aylara doğru hemen hemen anapara miktarını ödemekte oluyorsunuz.  Bazen bankalar özel günler için kredi faiz oranında indirime gitmektedirler. Mesela siz 1.40 üzerinden kredi çektiniz. Ve bu krediyi ağustos ayında çektiniz. Özellikle yılbaşı gibi zamanlarda bankalar özel kredi avantajları sunmaktadırlar. Bir de baktınız ki yılbaşı kredi faiz oranı 0,99 a düşmüş. Burada çektiğiniz kredi ile şu anda çekeceğiniz kredinin faiz oranlarını karşılaştırırsanız şu anda alacağınız kredinin daha uygun olacağını göreceksiniz.

Kredi faiz oranlarını ve ödeyeceğiniz faiz miktarını daha ayrıntılı öğrenmek istiyorsanız kredibasvurusu.net üzerinden incelemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankalara boşu boşuna fazla para vermenize gerek yok, biraz dikkatli inceleme yaparsınız avantajlı duruma siz geçersiniz…

Konuya Yorum Yaz


8 − 5 =


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel