Kuyumcular Kredi Kartına Yeni Taksit İstiyor

1 Şubattan itibaren Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun altın satışlarına kredi kartı ile taksit yasağı getirmesinin ardından kuyumcularda cirolar düştü. Bir çok kuyumcuda satışlar yüzde 40 civarında düşerken, kuyumculardan bazıları da taksitli satış için değişik formüller aramaya başladı. Taksitlendirme yasağından sonra düğün ve nişanlarda adet olan altın takı takma oranı da en alt düzeye indi. Kuyumcuların şikayetlerinden sonra geçen ay sonunda kredi kartına 4 taksit yapma imkanı sağlanınca bu biraz olsun rahatlama getirdi. Kuyumcuların satışları yaklaşık 9 aylık bir durgunluğun ardından hareketlenmeye başladı.

Ancak kuyumcular 4 taksit imkanını yeterli bulmuyor. Konuyla ilgili konuşan Gebze Kuyumcular Derneği Başkanı Yıldıray Turan, kredili taksitli satışlardan memnun olduklarını ancak  kredi kartı olayında komisyon olduğu için altın fiyatlarında fark oduğunu ve bu farktan dolayı sorun yaşadıklarını belirtti. Kredi kartı kullanıcılarının 4 taksit değil de 9 ya da 12 taksitle alım gücünün daha fazla olacağını sözlerine ekledi. Gebze Kuyumcular Derneği Başkanı Yıldıray Turan kuyumcuların ek taksit istediğini de belirtti.

Konuya Yorum Yaz


+ 9 = 15


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel