Maaşın Alındığı Bankaya Başvurulan Kredi Daha Kolay Çıkar mı?

Maaş alınan bankanın krediyi daha kolay ve sorunsuz onaylar bakışı doğru bir bakış açısı değildir. Kredi notu uygun düzeyde ise maaş alınan banka ancak kredi kullanma koşullarında iyileştirmeler yapabilir, tüketiciye bu anlamda cazip fırsatlar sunabilir.

Birçok bankanın maaş müşterilerine özel kampanyaları mevcuttur. Kredinin onay aşamasında yaklaşık her banka aynı prosedürü uygular. TC Kimlik numarası ile KKB sorgulaması yapılan tüketicinin kredi notu banka kriterlerine uygun mu öncelikle bu araştırılır. Müşterinin risk profili oluşturulur ve kredi almasında herhangi bir engel yoksa onay süreci başlar.

Ön şart olan KKB sorgusu olumlu ise, maaş alınan bankanın müşteriye yaklaşımı daha ılımlı olacaktır. Sonuçta otomatik ödeme talimatı ile maaş hesabından vade günü çekilme kolaylığı olan bu müşteriyi kaçırırmamak için banka, tüketiciye faiz oranında ve masraflarda indirim seçeneklerini bile kolaylıkla önerebilir.

Sonuç olarak maaş alınan bankanın krediyi daha kolay ve sorunsuz onaylaması gerekir ön yargısıyla olaya bakılmamalıdır. Kredi notu kabul edilebilir düzeyde ise maaş alınan banka gerekli incelemelerden sonra müşterisine çeşitli öneriler ve kolaylıklar sağlayacaktır.

Konuya Yorum Yaz


− 3 = 3


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel