Masrafsız kredi geliyor!

91 bin esnafın 400 milyon liralık kredi faizi TESKOMB tarafından silindi. TESKOMB Başkanı Akgül, şimdiki aşamanın masrafsız kredi olduğu müjdesini verdi.

GÜMRÜK ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli esnafın beklediği müjdeyi sonunda verdi. Canikli, borçlarını zamanında ödeyemeyen ve borcu Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) tarafından üstlenilen yaklaşık 91 bin esnafın önündeki tıkanıklığın, birliğin aldığı kararla aşıldığını belirterek, “860 milyon liralık borcun 400 milyon liralık faizi TESKOMB tarafından silindi” dedi. Avrupa Karşılıklı Garanti Kuruluşları Birliği’nin (AECM) Genel Kurulu, TESKOMB ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşti. Nurettin Canikli burada yaptığı konuşmada, “Kolay değil, devlet bile bu tür yapılandırma yaparken zorlanıyor” dedi.

SIFIR MASRAFLI KREDİ GELİYOR

TESKOMB Başkanı Abdülkadir Akgül ise hem sigorta yapılanmasında, hem de diğer konularda esnaflara büyük fayda sağlayacak bir konu üstünde çalıştıklarının da müjdesini verdi. Akgül, “Tamamen masrafsız bir şekilde esnafımıza kredi vermeyi planlıyoruz. Esnaf ve sanatkara verilen kredide 10 yıl önce yüzde 20 masraf kesintisi vardı. Hükümetin yaptığı çalışmalarla bu oran yüzde 1,5’a kadar düştü. Bu yüzde 1,5’u da kaldırma niyetindeyiz” şeklinde konuştu.

KOBi’LER NİÇİN ÖNEMLİ?

AECM Başkanı José Fernando Figueiredo, iş dünyasının gelişmesi, yeni şirketlerin açılması konusunda KOBİ’lere kredi desteği ve danışmanlık yardımı yapmayı hedeflediklerini özellikle belirtti. Figueiredo, “Buraya 30 ülkeden en önemli kredi garanti fonunun üst düzey yöneticileri esnaf ve sanatkârlara destek olmaya geldi. Bilgiden inovasyona, girişimden üretime ve istihdama KOBİ’lerin yanında olmalıyız. Toplumların gelişmesi için çalışıyoruz” diye konuştu.

Konuya Yorum Yaz


× 5 = 5


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel