Şekerbank’tan Çiftçiye Müjde

Ülkemizde son zamanlarda çifçinin içinde bulunduğu ekonomik durumun kötüleştiği bilinen bir gerçektir. Bunun sonucu olarak çiftçiler tarım arazilerini terk etmekte ya da farklı işlerde çalışmaya yönelmektedir. Bu durumun sebeplerinden biri çiftçilerin kendilerini finansal açıdan tatmin edecek bir finansmanı bankalardan temin edememesidir. Ayrıca miras yoluyla bölünen tarım arazileri de bütün bu süreçlere büyük ölçüde hızlandırıcı etki yapmaktadır.

İşte tam bu noktada çiftçiler tarafından kurulan bir banka olan Şekerbank çiftçilerin karşısına yeni bir projeyle çıkmaktadır. Bu projenin adı ise ‘Aile Çiftçiliği Bankacılığı’ projesidir. Bankanın yeni projesiyle amaçladığı temel hedef tarım sektörünün güncel sorunlarından biri olan miras yoluyla bölünmüş arazileri birleştirmek. Bu amaçla hareket eden tüketicelere 60 ay vadeyle kredi vereceğini açıklayan banka ayrıca kadın çiftçilere yönelik hamlesiyle üreten kadın çiftçilere daha düşük faizli kredi verileceğini de açıkladı.

Şekerbank genel müdürü Halit Yıldız’ın ifadesiyle projenin amacını aktaracak olursak: ”Amacımız, küçük arazilerin birleştirilmesini sağlamak, tarımsal  üretimde verimliliği artırmak, kolektif tarımı özendirmek ve yerel kültürün yok olmasını önlemek.”

Konuya Yorum Yaz


7 − = 1


Toggle This
  • Menü

  • Hakkımızda

    Kredibasvurusu.net Tüm bankaların online kredi başvurusu, kredi karti başvurusu, hesap başvurusu sayfalarını tek bir yerde toplayıp size vakit kazandıran aynı zamanda size en güncel kampanyalar ve haberleri de bir arada bulunduran web sitesidir.

    Tüm sorularınız ve reklam alanlarıyla ilgili bilgi için iletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  • Güncel